Ford. Feel the difference

Jeśli wystąpią problemy z odtwarzaniem wideo, kliknij tutaj.

Informacje dla dyspozytorów telefonów alarmowych odbierających połączenia „Wzywanie pomocy w razie wypadku”

Funkcja „Wzywania pomocy w razie wypadku” to innowacyjna funkcja systemu SYNC®, która wykorzystuje sparowany i połączony za pośrednictwem Bluetooth telefon komórkowy, by pomóc osobom podróżującym w pojeździe, który uległ wypadkowi, w nawiązaniu bezpośredniego połączenia z numerem alarmowym 112
Firma Ford Motor Company przygotowała kompleksowy pakiet szkoleniowy, aby w ten sposób pomóc dyspozytorom telefonów alarmowych pewnie i profesjonalnie odpowiadać na połączenia Wezwanie pomocy w systemie SYNC®.

Co zawarto w niniejszej witrynie internetowej

Celem niniejszej witryny internetowej jest dostarczenie dyspozytorom telefonów alarmowych informacji na temat systemu SYNC® z funkcją Wezwanie pomocy. Materiały zamieszczone na witrynie obejmują film szkoleniowy dla dyspozytorów telefonów alarmowych, krótki przewodnik, odpowiedzi na często zadawane pytania oraz informacje do pobrania.

Edukacja, która pomaga ratować ludzkie istnienia

Zachęcamy wszystkie punkty przyjmowania zgłoszeń o wypadkach (PSAP) do udostępnienia informacji zawartych w niniejszej witrynie instruktorom i dyspozytorom, aby w ten sposób przygotować ich na ewentualne połączenia Wezwanie pomocy w systemie SYNC®. Zachęcamy również do uwzględnienia tych informacji w szkoleniu dla nowych operatorów. Ponieważ oczekuje się, że w najbliższych latach liczba użytkowników systemu SYNC® w Europie będzie szybko wzrastać, istnieje prawdopodobieństwo, że centrale będą odbierać połączenia Wezwanie pomocy w systemie SYNC®.

Firma Ford Motor Company będzie w dalszym ciągu kontynuować współpracę ze specjalistami w dziedzinie ratownictwa nad pogłębianiem znajomości funkcji Wezwanie pomocy w centralach 112 i wśród innych specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego.

Dziękujemy. Mamy nadzieję, że niniejsza witryna szkoleniowa okaże się cennym narzędziem edukacyjnym wspomagającym skuteczność obsługi połączeń Wezwanie pomocy w systemie SYNC®.

Z poważaniem,
Ford
Doug VanDagens,
Global Director of Connected Services
Ford Motor Company
SYNC® to samochodowy, w pełni zintegrowany system multimedialny i komunikacji, który umożliwia kierowcom obsługę telefonów komórkowych wyposażonych w Bluetooth® i praktycznie wszystkich cyfrowych odtwarzaczy medialnych. Więcej informacji o systemie SYNC® oraz prezentacje filmowe można znaleźć na stronie www.syncmyride.com
Funkcja „Wzywania pomocy w razie wypadku” uruchamia się po odpaleniu poduszki powietrznej lub po odcięciu dopływu paliwa do silnika.  Ta zaawansowana technologia samochodowa służy temu, aby:
  • umożliwić dyspozytorom bezpośredni kontakt głosowy z osobami podróżującymi w pojeździe;
  • pomóc kierowcom w jak najszybszym uzyskaniu niezbędnej pomocy, gdy pojazd uległ wypadkowi drogowemu;
  • maksymalnie przyśpieszyć obsługę połączeń z takich pojazdów.
Najważniejsze zalety:
  • Funkcja „Wzywania pomocy w razie wypadku” została opracowana pod kątem maksymalnej łatwości korzystania z niej. Od chwili pierwszej konfiguracji telefonu komórkowego użytkownika pojazdu będzie on automatycznie łączył się z SYNC®  każdorazowo po wejściu do samochodu.
  • Po wypadku liczy się każda sekunda. dlatego funkcja Wezwanie pomocy unika korzystania z pomocy stron trzecich do obsługi połączeń. Zamiast tego funkcja ta łączy osoby podróżujące w pojeździe bezpośrednio z numerem alarmowym 112.
  • Technologia zawarta w systemie SYNC® przekazuje dyspozytorom informacje słowne dotyczące wypadku, w tym współrzędne GPS pojazdu, jeśli są one dostępne.
  • Funkcja „Wzywania pomocy” uruchamia się tylko po  odpaleniu poduszek powietrznych lub odcięciu dopływu paliwa do silnika. Samochodu nie wyposażono w przycisk pozwalający na ręczne uruchomienie funkcji „Wzywania pomocy”, co uniemożliwia przypadkowe połączenie.
  • Funkcja „Wzywania pomocy” jest dostępna bezpłatnie przez cały okres eksploatacji pojazdu. Nie jest to usługa oparta na subskrypcji, ponieważ wykorzystuje posiadany przez użytkownika pojazdu telefon komórkowy z funkcją Bluetooth®. Dzięki temu właściciele pojazdów nie muszą się martwić o miesięczne opłaty i umowę (czy pamiętaniu o jej przedłużeniu).
Na niniejszej stronie można znaleźć krótki film szkoleniowy dla dyspozytorów telefonów alarmowych i inne przydatne filmy na temat systemu SYNC® i funkcji „Wzywania pomocy w razie wypadku”. Strona zawiera ponadto odpowiedzi na często zadawane pytania oraz materiały do pobrania, takie jak krótki przewodnik (w sekcji „Przydatne zasoby”).

Szczegółowy opis obsługi połączenia w ramach funkcji „Wzywanie pomocy” można znaleźć, klikając poniżej.
Obsługa połączenia w ramach funkcji wzywania pomocy w razie wypadku