Ford. Feel the difference

Kui teil on video esitamise probleeme, klõpsake siin

Ülevaade – hädaabikõnele vastava päästekorraldaja koolitus

Hädaabikõne on SYNC®-süsteemi uuenduslik funktsioon, mis kasutab Bluetoothiga seotud ja aktiveeritud Bluetooth-ühendusega mobiiltelefoni, et aidata sõidukis viibivatel reisijatel pärast autoõnnetust vahetult kohalikule 112-sidekeskusele helistada.
Ford Motor Company on koostanud põhjaliku koolituspaketi, mis aitab päästekorraldajatel vastata SYNC®-süsteemi hädaabikõnedele enesekindlalt ja professionaalselt.

Veebisaidi sisu

Sellel veebisaidil pakutakse päästekorraldajatele teavet hädaabifunktsiooniga SYNC®-süsteemi kohta. Siit leiate päästekorraldaja koolitusvideo, kiirjuhendi, korduma kippuvad küsimused ja alla laaditavad viitematerjalid.

Koolitamine aitab päästa elusid

Igal 112-häirekeskusel soovitatakse jagada selle veebisaidi teavet koolitajate ja päästekorraldajatega, et valmistada neid paremini ette võimalikeks SYNC®-süsteemi hädaabikõnedeks, ning kasutada seda infot kõigil uute päästekorraldajate koolitustel. Kuna Euroopas ennustatakse lähiaastatel SYNC®-süsteemi kasutajate arvu kiiret suurenemist, siis võib juhtuda, et teie sidekeskus saab SYNC®-süsteemi hädaabikõne.

Ford Motor Company teeb jätkuvalt koostööd politsei, kiirabi ja päästjatega, et koolitada 112 sidekeskuse töötajaid ja muid avaliku ohutuse valdkonna töötajaid hädaabifunktsiooni kasutamisel.

Tänan teid juba ette ja loodan, et koolituse veebisait on teile väärtuslik abivahend, mis aitab teil SYNC®-süsteemi hädaabikõnedele tõhusalt vastata.

Parimate soovidega
Ford
Doug VanDagens,
Global Director of Connected Services
Ford Motor Company
SYNC® on autosisene hääljuhtimisega täielikult integreeritud meelelahutus- ja sidesüsteem, mis võimaldab Fordi juhtidel kasutada Bluetooth®-ühendusega mobiiltelefone ning peaaegu kõiki teisigi digiseadmeid, andes neile lihtsaid ja loogilisi häälkäsklusi. Lisateavet SYNC®-süsteemi kohta ja tutvustusvideod leiate veebisaidilt www.ford.ee.
Hädaabifunktsioon aktiveerub pärast turvapadja avanemist või kütusepumba väljalülitumist (kuna selle põhjuseks võib olla tagant otsasõit). Selle täiustatud autosisese tehnoloogia eesmärgid on järgmised.
  • Teavitada päästekorraldajaid autoõnnetuse toimumisest ja edastada sõiduki GPS-koordinaadid.
  • Võimaldada päästekorraldajatel sõidukis viibivate reisijatega vahetult rääkida.
  • Aidata juhil saada võimalikult kiiresti abi, kui tema sõiduk on sattunud liiklusõnnetusse.
  • Muuta sellisest sõidukist tehtud kõne töötlemine nii kiireks, kui võimalik.
Põhieelised
  • Hädaabifunktsiooni loomisel pöörati suurt tähelepanu kasutuslihtsusele. Pärast esmast seadistamist loob juhi mobiiltelefon SYNC®-süsteemiga automaatselt ühenduse iga kord, kui juht sõidukisse siseneb.
  • Õnnetuse korral on iga sekund arvel. Seetõttu väldib hädaabifunktsioon kõne töötlemiseks kolmandate poolte kasutamist, ühendades sõidukis viibivad reisijad vahetult häirekeskusega numbril 112.
  • Tipptehnoloogiline SYNC®-süsteem annab päästekorraldajatele verbaalset teavet autoõnnetuse kohta, edastades muu hulgas sõiduki GPS-koordinaadid.
  • Hädaabifunktsioon aktiveerub ainult pärast turvapadja avanemist või kütusepumba hädaseiskamist (kuna selle põhjuseks võib olla tagant otsasõit). Sõiduk pole varustatud hädaabifunktsiooni manuaalse aktiveerimise surunupuga, välistades nõnda kogemata helistamise võimaluse.
  • Tasuta hädaabifunktsiooni on võimalik kasutada kogu sõiduki tööea vältel ja seda saavad teha ka sõiduki järgmised omanikud. Kuna teenus kasutab sõidukis viibival reisijal kaasas olevat aktiveeritud Bluetooth®-ühendusega mobiiltelefoni, pole tegu tellimuspõhise teenusega, mistõttu ei kaasne sellega mingit lepingut ega kuutasu, mille pärast omanik peaks muretsema (või mille uuendamine võiks ununeda).
Saidilt leiate päästekorraldaja lühikese koolitusvideo ning muid SYNC®-süsteemi ja hädaabifunktsiooniga seonduvaid kasulikke videoid. Lisaks võite uurida korduma kippuvaid küsimusi ja kasulike materjalide jaotises leiduvaid allalaaditavaid materjale, näiteks kiirjuhendit. Hädaabikõne töötlemise üksikasjaliku kirjeldusega tutvumiseks klõpsake palun järgmisel lingil.

Hädaabikõne töötlemine