Ford. Feel the difference

Pokud máte problémy s přehráváním videa, klikněte zde.

Nouzová asistence – Školení pro operátory tísňových linek

Nouzová asistence je nová služba systému SYNC®, která s pomocí řidičova telefonu propojeného přes Bluetooth zprostředkuje po autonehodě přímé spojení s tísňovou linkou 112.
Společnost Ford Motor Company připravila pro pracovníky telefonické podpory kompletní tréninkový balíček, aby hovory služby Nouzová asistence vyřizovali sebejistě a profesionálně.

Co naleznete na této stránce

Tyto webové stránky poskytují telefonním operátorům informace o službě Nouzová asistence. Naleznete zde tréninkové video pro pracovníky podpory, stručný manuál, často kladené otázky a informační materiály ke stažení.

Vzděláváme k záchraně životů

Všechna centra tísňové linky 112 mohou poskytnout informace z těchto webových stránek svým školitelům a pracovníkům tísňových linek a připravit je tak na možné tísňové hovory realizované pomocí služby SYNC® Nouzová asistence. Veškeré informace lze využít při tréninku nových operátorů. Vzhledem k očekávanému nárůstu uživatelů služby SYNC® je velmi pravděpodobné, že i vaše komunikační centrum obdrží telefonát asistenční služby SYNC®.

Společnost Ford Motor Company bude pokračovat ve spolupráci s profesionálními záchranáři ve školení center tísňové linky 112 a dalších veřejných záchranných složek.

Děkujeme vám a doufáme, že pro vás budou tyto stránky přínosným vzdělávacím prostředkem, jenž vám pomůže efektivně vyřizovat tísňové hovory služby SYNC® Nouzová asistence.

S pozdravem,
Ford
Doug VanDagens,
Ředitel Connected Services
Ford Motor Company
SYNC® je plně integrovaný palubní zábavní a komunikační systém ovladatelný hlasem, který umožňuje řidičům vozů Ford ovládat mobilní telefony a prakticky jakákoliv digitální média připojená přes Bluetooth pomocí jednoduchých hlasových pokynů. Více informací o technologii SYNC® a ukázková videa naleznete na adrese www.ford.cz
Tísňový hovor služby Nouzová asistence se aktivuje po vystřelení airbagu nebo po nouzovém odpojení přívodu paliva (což může nastat při nárazu zezadu). Díky této pokrokové technologii:
  • budou  pracovníci tísňové linky informováni, že se udála dopravní nehoda, s přesným určením místa pomocí GPS
  • mohou pracovníci tísňové linky hovořit přímo s posádkou vozu
  • bude řidičům co nejdříve poskytnuta potřebná pomoc
  • se maximálně zefektivní telefonická komunikace z havarovaného vozu
 
Klíčové výhody:
  • Služba Nouzová asistence je uživatelsky velmi jednoduchá. Po jejím spuštění se mobilní telefon řidiče automaticky spojí se systémem SYNC® pokaždé, když řidič nastoupí do vozidla.
  • V případě nehody se počítá každá sekunda. Proto služba Nouzová asistence nevyužívá k uskutečnění hovorů na tísňovou linku žádné prostředníky. Místo toho automaticky spojí posádku vozu s linkou 112.
  • Technologie SYNC® slovně předá pracovníkům tísňové linky informace o okolnostech nehody včetně GPS souřadnic, jsou-li k dispozici.
  • Služba Nouzová asistence se spustí pouze po vystřelení airbagu nebo při nouzovém odpojení přívodu paliva (při nárazu zezadu). Službu nelze spustit manuálně, takže není možné hovor uskutečnit omylem.
  • Služba Nouzová asistence je k dispozici po celou dobu životnosti automobilu, i v případě nákupu vozu od předchozího majitele. Služba není podmíněna registrací, neboť využívá mobilní telefon řidiče připojený přes Bluetooth. Nepodepisujete tudíž žádnou smlouvu ani neplatíte měsíční poplatek.

Na těchto stránkách naleznete krátké výukové video pro pracovníky tísňových linek a další užitečná videa o technologii SYNC® a službě Nouzová asistence. Můžete si také přečíst odpovědi na často kladené dotazy nebo stáhnout materiály ze sekce Užitečné odkazy, například stručný výukový manuál. Pro zhlédnutí postupu krok za krokem využijte prosím následující odkaz.