Ford. Feel the difference

Video oynatırken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayın.

Overzicht - Cursus voor 112-medewerkers

Acil Yardım, Bluetooth eşleştirme özelliği ve bağlantısı bulunan bir cep telefonunu kullanarak, bir araç kazası durumunda yolcuların 112 Çağrı Merkezi'ni doğrudan aramalarına yardımcı olan yenilikçi bir SYNC® özelliğidir.
Ford Motor Company, Çağrı Alıcıların SYNC® Acil Yardım çağrılarını güvenle ve profesyonelce yanıtlamalarına yardımcı olmak amacıyla kapsamlı bir eğitim paketi hazırlamıştır.

Bu web sitesinde neler yer alır

Web sitesi, Çağrı Alıcılara Acil Yardım özellikli SYNC® uygulaması hakkında bilgi sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Sitede, Çağrı Alıcı Eğitim Videosu, Hızlı Başvuru Kılavuzu, Sıkça Sorulan Sorular ve indirilebilen başvuru bilgileri yer almaktadır.

Hayat kurtarmaya yardımcı olan eğitim

Tüm 112 Kamu Güvenliği Cevap Noktaları'nın bu web sitesini Eğitmenleri ve Çağrı Alıcılarıyla paylaşarak, olası SYNC® Acil Yardım çağrılarına hazırlanmalarına yardımcı olmaları ve bu bilgileri tüm yeni Çağrı Alıcı Eğitimlerine dâhil etmeleri istenmektedir. Önümüzdeki yıllarda Avrupa'daki SYNC® kullanıcılarının sayısında hızlı bir artış beklendiği için, Çağrı Merkezinize SYNC® Acil Yardım çağrılarının gelmesi söz konusu olabilir.

Ford Motor Company, 112 Çağrı Merkezleri ile diğer kamu güvenliği profesyonellerinin eğitimlerine yardımcı olmak amacıyla Acil Yardım konusunda Acil Yardım Uzmanlarıyla yaptığı çalışmaları sürdürecektir.

Eğitim sitesini, SYNC® Acil Yardım çağrılarını etkili bir biçimde yürütmenize yardımcı, değerli bir eğitsel araç olarak yararlı bulacağınız umuduyla, teşekkür ederim.

Saygılarımla,
Ford
Doug VanDagens,
Bağlı Servisler Küresel Direktörü
Ford Motor Company
SYNC®, Ford sürücülerinin Bluetooth® özelliği etkin cep telefonlarını ve hemen hemen her tür dijital medya aygıtını, basit, sezgisel ses komutlarıyla kullanmalarını sağlayan, sesle yönetilen, tam entegre bir araç içi eğlence ve iletişim sistemidir. SYNC® hakkında daha fazla bilgi ve demo videoları için lütfen şu adresi ziyaret edin: http://www.ford.com.tr/Teknolojiler/Akilli-Teknolojiler/SYNC

Acil Yardım, hava yastıklarının açılmasıyla ya da (arkadan çarpmalarda oluşabilen) yakıtın kesilmesiyle devreye girer. Bu gelişmiş araç içi teknoloji şu amaçlarla tasarlanmıştır:

  • Çağrı Alıcılara, bir kazanın yaşandığı bilgisinin verilmesi ve aracın GPS konumunun belirtilmesi
  • Çağrı Alıcıların araçtaki yolcularla doğrudan konuşabilmesinin sağlanması
  • Araçlarının yolda kaza geçirmesi durumunda sürücülere gerekli yardımın mümkün olduğunca kısa sürede ulaştırılmasına yardımcı olunması
  • Bu tür araçlardan gelen çağrıların işleme alınma sürecinin mümkün olduğunca hızlandırılması
Başlıca yararları:
  • Acil Yardım, kullanımı kolay şekilde geliştirilmiştir. İlk kurulum yapıldıktan sonra, sürücünün cep telefonu araca girdiği anda SYNC® sistemine otomatik olarak bağlanır.
  • Bir kaza durumunda her saniye önemlidir. Bu nedenle Acil Yardım sisteminde yapılan aramalarda üçüncü şahıslar kullanılmaz, araçtaki yolcular 112 Çağrı Merkezi'ne doğrudan bağlanır.
  • SYNC® sisteminin arkasındaki teknoloji, alınabiliyorsa aracın GPS bilgisi de dâhil olmak üzere kaza hakkında sözlü bilgiyi Çağrı Alıcılara verir.
  • Acil Yardım, yalnız hava yastıklarının açılması ya da (arkadan çarpmalarda etkinleşebilen) yakıt kesme sisteminin devreye girmesiyle tetiklenir. Acil Yardım'ın manuel olarak çalıştırılmasını sağlayan herhangi bir düğmenin bulunmaması, istenmeyen aramaların yapılmasını önler.
  • Acil Yardım, ikinci el dâhil, aracın ömrü süresinde ücretsiz olarak sunulan bir özelliktir. Yolcunun mevcut Bluetooth® özellikli cep telefonu kullanıldığı için aboneliğe bağlı bir hizmet değildir; araç sürücülerinin düşünmeleri gereken (ya da yenilemeyi unutabilecekleri) bir sözleşme ya da aylık ücret söz konusu değildir.
Sitede, SYNC® ve Acil Yardım hakkında kısa bir Çağrı Alıcı Eğitim Videosu ve çeşitli yararlı videolar yer almaktadır. Ayrıca, Yararlı Kaynaklar bölümünde Sıkça Sorulan Sorular ve Hızlı Başvuru Kılavuzu gibi indirilebilir içerik sunulmaktadır. Acil Yardım çağrılarının işlenmesinin adım adım tanımını görmek için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Acil Yardım Çağrısının İşlenmesi